Kāpēc koka somu māja?

Mums patīk skandināvu dizains, tajā iemīlēties nav grūti. Tīrs, gandrīz minimālistisks, bet  tajā vienmēr ir kāds akcents, kas piedod siltumu un mājīgumu. Atrodoties mājās pie Ziemeļu kaimiņiem, pārņem divējādas sajūtas. Interjers ir moderns un askētisks, bet ērtums, praktiskums un senatnes piesitiens aizved mūs bērnībā, tā pat kā tikko ceptas ābolu kūkas smarža, kas ievirmo no modernas virtuves. Arī paši cilvēki ir pārtikuši, laikmetīgi, bet vēsturi un labas tradīcijas cienoši.

75524c211ee9c6dd43ee9ee027ef3278

Atgriežoties Latvijā, sapratām, ka dzīvoklī mums ir palicis par šauru. Ilgi meklējām iespēju nopirkt un renovēt kādu no vecajām koka mājām, bet beigās sapratām, ka tas mums būtu par dārgu un laikietilpīgu. Tomēr domu par savu māju neatmetām un iegādājāmies zemi Pārdaugavā. Jautājumu vai gribam būvēt tieši koka karkasa māju daudz neapspriedām, jo jau iepriekš bijām viesojušies daudzās no tām, kā arī neilgu laiku dzīvojuši paši un atzinuši, ka koka karkasa mājas ir komfortablas, viegli uzturamas un siltas. Atlika vien atrast uzticamu ražotāju un celtniekus, kas novestu mūsu mājas projektu “līdz atslēgai”, jo strādājam pilnīgi citā profesijā un mums nav ne laika, ne nepieciešamo zināšanu, lai būvētu paši.

109539045 (1) b621109108f98f3f125035e90b92abb5

Savas mājas meklējumos apciemojām vairākus ražotājus, bet beigās palikām pie viena – SIA Somu Māja. Somu Māja jeb Omatalo (somiski: sava māja) ir Ziemeļeiropas lielākais privātmāju ražotājs, kurš darbojas jau vairāk nekā 75 gadus. Vairāki simti tūkstošu ģimeņu ziemeļos, īpaši Somijā, ir iecienījuši Omatalo mājas, un Latvijā to skaits drīz tuvosies 500.  Tas, ka liela daļa ģimeņu izvēlas tieši Somu Māju nepārsteidz, ņemot vērā to, ka mājas ir CE sertificētas un oficiāli ieguvušas energoefektivitātes A līmeni. Projektu vadītājs Jānis mums ļāva paciemoties dažas no tām, lai mēs iepazītos ar latviešu celtnieku un apdares meistaru darbu. Redzētais mūs pilnībā apmierināja. Tālāk sekoja projekta plānojuma izvēle. Par to kādā no nākamajiem ierakstiem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s