Kā un cik ilgi būvē Somu māju?

Kamēr kārtojam projekta saskaņošanu Būvvaldē, mums bija iespēja aplūkot kādas citas Somu mājas būvniecību. Diemžēl Mārtiņš nebija paņēmis līdzi fotokameru, tāpēc fotografējām ar telefoniem. Ņemiet par labu! 🙂

Image

Šādi izskatās precīzi vienu mēnesi būvēta māja (neskaitot pamatu izbūvi, kuriem ir jābūt gataviem, pirms tiek piegādāts mājas rūpnīcas komplekts).

Image

Mājas karkass un dēlīšu apdare tiek piegādāta no Somijas. Dēlīši jau ir balti gruntēti, atliek vien nokrāsot. Šī māja ir tikko sākta krāsot, tāpēc izskatās balta. Arī mums būs māja ar dēlīšu apdari un tos krāsosim ar Tikkurila krāsām, bet par to vēlāk.

Image

Jaunbūvē ieradāmies 9 no rīta, kad tur valdīja liela rosība. Sapratām, ka būvniecības temps tiek nodrošināts pateicoties tam, ka katru darbu veic atbilstošs speciālists, un tie visi, iespēju robežās, darbojas reizē.

Image

Lai māja tiktu precīzi salikta, pie sienas tiek piestiprināts lāzers, kas veido taisnas līnijas.

Image

Plānojums, kas izvēlēts pēc topošo iemītnieku iespējām un vēlmēm (Somu māja plānošanu piedāvā bez papildus samaksas). Es nezinu, kas dzīvos šajā mājā, bet, manuprāt, ļoti ērts plānojums ģimenei ar diviem bērniem.

Kopumā ar redzēto bijām apmierināti, paveiktais izskatījās labā līmenī. Patika arī tas, ka gan mājas ārpuse, gan iekšpuse būvdarbu laikā bija tīra un kārtīga. Nevaram vien sagaidīt, kad beidzot sāks būvēt mūsu māju! Sapratām arī to, cik daudz darāmā mums pašiem vēl priekšā- iekšējās apdares, santehnikas, virtuves iekārtas, siltuma katla, kamīna, apgaismes un mēbeļu izvēle. Parasti šāda māja “līdz atslēgai” ir gatava aptuveni 4 mēnešu laikā.

Advertisements

8 Comments

  • Es vēlreiz parēķināju, mūsu izmaksas ir ap 750 EUR/kvm par pirmo kārtu (pirmais stāvs, 118 kvm), un tas ir ar pilnu apdari, līdz atslēgai. Bet, ja pierēķina neizbūvēto mansarda stāvu, kur nākotnē ir vieta vēl 50 kvm, tad izmaksas ir attiecīgi zemākas. Ja nebūvētu augstās jumta kopnes mansarda stāvam, tad izmaksas būtu zemākas. Somu Māju izvēlējāmies pārliecinošās Omatalo pieredzes dēļ (75 gadi), līdz sīkumam atstrādāto tehnoloģiju dēļ. Latvijas tirgū, diemžēl, liela daļa būvnieku darbu dara nekvalitatīvi, un mēs kā nespeciālisti neuzņemamies noteikt, kuram var uzticēties un kuram ne. Tādēļ šāda izvēle. Nav arī gluži tiesa, ka Somu Māja nav Latvijas ražotājs – Omatalo Somijā ražo tikai mājas detaļas, bet lielākās izmaksas ir par būvniecību, kas notiek Latvijā, tātad šī nauda paliek uz vietas.

 1. Izskatījāt varbūt izmaksas bez iekšējās apdares? Ir doma uzsliet māju zem jumta un tad priekšā iespējami ilgs process ar dzīvokļa pārdošanu un iekšējās apdares pabeigšanu.
  Bez Somu mājas tomēr izskatījāt kādu citu variantu?

 2. Ja nav noslēpums kādus vēl Latvijas ražotājus izvērtējāt – bez Livas Grupas. Un vai tiešām visi pārējie nav apsverami dēļ šaubām par kvalitāti un pieredzi?

  Vai nācās saskarties arī ar tādu Lat Eco House? (www.latecohouse.lv) Vienkārši arī izvērtēju mājas būvniecību no koka paneļiem un šie aktīvi piedāvā projektus ar interesantāku arhitektūru nekā citiem, bet pagaidām gan neesot neviena reāla objekta ko paskatīt, jo piedāvājums jauns.

  Kā vērtējat cik būtiski ir iespēja apskatīt objektu dabā – vai tas ir kritiski svarīgi?

  • Apsvērti tika dažādi plašāk redzamie ražotāji, bet ar Omatalo mājām bija jau iepriekšēja pieredze, dzīvojot Somijā, ka tās ir kvalitatīvas, tādēļ vairāk arī sliecāmies par labu Somu Mājai. Neuzņemšos spriest par citu ražotāju kvalitāti, man vienkārši nav tik daudz informācijas, lai kaut ko apgalvotu vai noliegtu. Pirms mājas pasūtīšanas šāda modeļa māju nebijām apskatījuši, paļāvāmies uz plānojumu, kāds tas ir projektā. Bet bija apskatīti citi Somu Mājas objekti gan būvniecības procesā, gan gatavi, tā ka bija iespējams novērtēt rezultātu, cik nu tas neprofesionāļiem ar neapbruņotu aci redzams. Iespējams, uz objektiem būtu vērts līdzi paņemt kādu būvniecības pazinēju, kas var ar kritiskāku aci uz visu paskatīties.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s