Sākusies otrā darba nedēļa

Pirmdien ar putuplastu nosiltināja pamatus.

IMG_20140818_184503

Savukārt otrdien pamatus no iekšpuses un ārpuses piebēra ar smilti, vairākās kārtās to noblietējot. 

WP_20140819_010

Tā te tagad izskatās:

WP_20140819_024

Advertisements

15 Comments

  • Labrīt, zinātniek 🙂 Arī mēs abi pēc profesijas esam zinātnieki. Jau no skolas zināms, ka nav tādas lietas kā aukstums, ir tikai siltums, kas var aizplūst prom. Pamatos nekāda siltuma nav, siltums ir mājā iekšā, to tad arī jāizolē. No ārpuses pamatiem ir hidroizolācija. Turklāt, tā kā pamati būvēti no keramzīta fiboblokiem, tie paši par sevi jau ir termoizolators. Tapa skaidrāks?

   • Ne visai…
    Tīri zinātniski vēl skolas laikā mācīja, ka saskaitāmo secība kopējo summu nemaina, tas ir, kopējā konstrukcijas siltumpretestība, ja aplūko pamatu konstrukciju no iekšpuses uz ārpusi. Tādējādi, tīri provizoriski, secībai keramzīts+putuplasts, vai putuplasts + keramzīts nav nekāda starpība. Kaut kas vēl?

 1. Vai paši izdomājāt siltināt pamatus no iekšpuses, vai kāds labvēlis tā ieteica? ja siltinājums ir no ārpuses, tad vismazāk aizsargātajā vietā siltumam/aukstumam ir garāks ceļš. Kāda veida siltināmais materiāls ir izmantots?

 2. Tā kā mēs māju nebūvējam paši, bet esam uzticējuši firmai, tad nevaram atbildēt uz visiem tehniskajiem jautājumiem. Ja jūs interesē pamatu tehnoloģija, tad vērsieties pie kompānijas, kas būvē mūsu māju. Somijā šādu māju ir tūkstošiem un koka mājām tiek izmantoti tieši šādi pamati, tāpēc neuzskatu, ka mums būtu pamats uztraukties par to kvalitāti vai neatbilstību konkrētajai būvei.
  Tomēr, paldies par jautājumu. Noteikti to liksim zinātniski pamatot mūsu būvniekiem!

 3. Kaut arī lēts putoplasts un konkrētam pielietojumam neatbilstošs, bet tomēr bezjēdzīgs pielietojums. Ja tiks liktas siltās grīdas, tad lietderīgāk to putoplastu būtu likt horizontāli (papildus tam, ko jāliek jebkurā gadījumā).

  • Es runāju ar būvnieku un man skaidroja, kā atšķiras pamatu siltināšana mūra un koka mājām, kur mūra mājām veidojas aukstuma tiltiņš, kāpēc šai mājai ir citādāk utt. Bet vēlreiz atkārtoju, neesam speciālisti un tehnoloģijas varat neprasīt. Tikai ironiski, ka pieaicinātie būvuzraugi Somu Mājai parasti šādus jautājumus neuzdodot, jo viņi zinot atbildes. Bet tu, izskatās, vienkārši par maz esi pieredzējis, bet tēlo viszinošāko.

 4. Cienījamie saimnieki! Man tiešām prieks lasīt šāda veida blogu, prieks, ka tautieši atgriežas dzimtenē, bet ieteiktu brīdi apdomāties par komunikācijas veidu: strupas atbildes ar ironisku pieskaņu komunikāciju neveicina. Tā vietā, lai akli atbildētu “tūkstošiem māju” un “būvnieks to zina”, novalidējiet labāk šos teikumus, lai gan būdams ofisa cilvēks ticu, ka konkrētais būvnieks ir profesionāls. Citādi rodas pamatots jautājums: kāpēc vispār dalīties un blogu rakstīt? 😉 No sirds: izlasīju visu, māja patīk, par būvnieku esmu labās domās, prieks par jūsu ģimeni un lai jums labi dzīvojas!

 5. Ja kādam liekas, ka mūsu atbildes nav korektas, tad pie vainas ir sākotnējo komentāru izsmējīgais tonis (daļa šo komentāru te nav redzami). Tieši tāpēc mēs māju pasūtījām profesionālai un pieredzējušai kompānijai, lai pašiem nebūtu jāizgudro divritenis no jauna, tērējot laiku un nervus, domājot visu pašiem – tam mums nav laika, jo ir gan pamatdarbs, gan bērnu audzināšana. Konkrēti par pamatu siltināšanu esmu diezgan drošs, ka konkrēti šai mājai (nezinu, kā citām) siltina nevis pamatus, kuru sildīšanai neviens netaisās tērēt elektroenerģiju, bet gan ēkas iekšpusi, kurā ir siltums. Tāpēc arī nav jēgas pamatus siltināt no ārpuses. Ja citām konstrukcijām ir citādāk – labi. BLOGS ATAINO MŪSU-NEPROFESIONĀĻU SKATU UZ MĀJAS BŪVNIECĪBU UN IEKĀRTOŠANU, nevis apkopo profesionālus padomus vai ko tādu, tāpēc nevajadzētu ieslīgt diskusijās par tehnoloģijām, kuras mēs tāpat nemainīsim un neko nepārtaisīsim. Kam šeit rakstītais būs bijis noderīgs (pozitīvi vai negatīvi), tas lai attiecīgi izdara savus secinājumus, un viss.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s