Drošība

Detaļas par apsardzes sistēmu, protams, nestāstīsim 🙂 Tomēr ir pieminēšanas vērts, ka katrai mājai aktuāls jautājums jau no celtniecības stadijas ir apsardze. Pirmais apsardzes līmenis būvlaukumam ir vienkārša pagaidu sēta, kas gan īpašumu vairāk psiholoģiski nekā fiziski norobežo no ziņkārīgiem garāmgājējiem. Būvniecības līgumā ir paredzēts, ka īpašniekam jānodrošina objekta apsardze, tomēr sīkāk nekas nav paskaidrots, katrs būvlaukumu sargā kā uzskata par nepieciešamu. Kad no Somijas atveda mājas rūpnīcas komplektu un citus materiālus, jutāmies reāli satraukti vai, piemēram, kokmateriāliem pa nakti “nepieaugs kājas”, tāpēc nodrošinājām būvlaukumam kaut periodiskas apsardzes mašīnas dežūras pa nakti. Jau tas vien, ka pie būvlaukuma parādās apsardzes mašīna, ir signāls ieinteresētām personām nopietni pārdomāt jebkādus nelāgus nolūkus.

Šobrīd ēkai jau ir pieslēgta signalizācija visām telpām, par durvju atvēršanu, stiklu plīšanu, dūmiem vai kustību telpās momentā pienāk signāls apsardzes postenī. Signalizācijas vadu vilkšanai vispiemērotākais laiks ir tad, kad gatavs sienu karkass, bet vēl nav uzklāts reģipsis – tad vadus var viegli paslēpt.

Druvju atslēgas izvēlējāmies no somu firmas Abloy, kas ir viens no līderiem šajā drošības jomā. Jāpiebilst, ka arī ārdurvju rokturi ir no Abloy – izgatavoti no nerūsējošā tērauda, mūsuprāt ar ļoti gaumīgu dizainu.

WP_20141029_027WP_20141029_030

Advertisements

4 Comments

  1. Tad jau jūs pa smalko 🙂
    Es serdi pirku pats Čaka ielas veikalā. Un esmu šausmīgi lepns, ka man to izdevās pašam samontēt. Abloijs iedeva līdzi tik šķību montāžas shēmu, ka pēc tās neko nevarēja saskrūvēt… Beigās tomēr izpīpēju 🙂
    Un signalizācijas vadus savilku pats. Parīt Grif-ists nāks pievienot centrālei. Man tas izmaksāja 30 € vados + 2 dienas tikai gaišajā laikā pavingroju uz trepītēm. Tāmē bija ~ 300 € 🙂

  2. Es gan serdes pats sapirku un saliku, gan visu signalizāciju pats izprojektēju, savilku, saslēdzu un saprogrammēju. Signalizācija man ir pagaidām bez pieslēguma apsardzei, bet ar gsm modēmu, caur kuru ar sms tiek ziņots par visu kas notiek mājā: drošību, ugunsdrošību, temperatūru, mitrumu uc… Ja kas zvanu kaimiņam 🙂 Tāpat pats izbūvēju ventilāciju ar rekuperāciju.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s