“Rīgas Ūdens” cinisms

rigas-udens-logo

Protams, kad pastāvēja cerība visas komunikācijas pieslēgt decembra sākumā, izsildīt betonu, ieklāt parketu un līdz Ziemassvētkiem ievākties mājā, treknu punktu pielika “Rīgas Ūdens”, ar kuru jau projekta saskaņošanas laikā bija ilgstošas birokrātiskas cīņas. Ūdens un kanalizācijas caurules ir nedaudz par tuvu viena otrai, salīdzinot ar to, kas rakstīts projektā, tāpēc “Rīgas Ūdens” izbūvi nepieņem, jāiet garš ceļs caur Būvvaldi un “Rīgas Ūdeni”, lai apstiprinātu izmaiņu projektu, tad par jaunu jāmēģina nodot ekspluatācijā, kas prasīs mēnešus. Bez ūdens pieslēguma vēl varētu kādu laiku iztikt, sagādājot ūdens krājumus, bet bez kanalizācijas ne.

Kāpēc virsrakstā minēts cinisms? Tāpēc, ka jau nākamajā dienā pēc sarunām ar “Rīgas Ūdeni” man zvanīja “Rīgas Ūdens” meistars, kurš atsūtīts pārbaudīt, vai mēs gadījumā neesam jau nelegāli pieslēgušies ūdensvadam… Paldies “Rīgas Ūdenim” par uzticēšanos un morālo atbalstu grūtajā situācijā!

Advertisements

7 Comments

  1. Neķer kreņķi, manuprāt labāk kārtīgi izžāvēt, izventilēt jaunbūvi, nākošgad ielikt grīdu uz sausas virsmas un iet dzīvot bez kreņķiem, savukārt trīsstāvīgs kompliments tiem meistariem, kas nolaiduši luni, pardon, un tagad viss jāparskaņo. Cītīgi sekoju jūsu būvniecības procesam un biju ļoti izbrīnīts uzzinot, ka vēlaties ievākties jau šogad, manuprāt rudenī lietajā betonā vēl notiek ķīmiski procesi un elpot svaigi krāsotas sienas aromātu arī nav veselīgi. Katrā sliktumkā var atrast arī kaut ko pozitīvu, nesteidzies, tie liekie 6 mēneši nāks tikai par labu, vēlāk to sapratīsi. Lai sokas. Guntis, arī lēnām būvējos Bieriņos.

  2. …pat liela šaurība un īrēts, neērts miteklis manuprāt nav arguments, jo vesels pus gads ir tikai nieka seši mēneši, ja skatāmies pret iespējamām problēmām, kas krietni sāpīgāk sitīs īpaši ziemā, pirmkārt neizžāvētā grīda, nenotestētā, neatregulētā apkure, neskaidrības ar ūdeni/kanalizāciju, lēnām visu risinot nemanot paies tie seši mēneši un nākotnes ieguvums būs krietni lielāks nekā steigā radītas problēmas……turklāt cik zinu forsēti žāvēt betonu nav pareizi, tāpēc vasarās tas tiek pat laistīts un sasegts lai mazinātu žūšanas ātrumu… bet nu protams, lai veicas. Guntis.

    • Žāvēšana nenotiks strauji, ir speciāla programma, kā darbināt silto grīdu, lai pareizi izžāvētu. Man arī liekas, ka Somu mājām nelej tik biezu grīdu, lai būtu pus gadu jāžāvē, jo šīs ir mājas, kuras uzceļ ļoti ātri un uzreiz apdzīvo, un neviens nesūdzas par problēmām – tieši tādēļ arī izvēlējāmies Somu Māju, pēc pozitīvām atsauksmēm internetā. Ja būtu problēmas ar grīdu vai smaku, cilvēki par to runātu, jo šādu māju Latvijā uzbūvēts simtiem, bet kopumā – desmitiem tūkstoši.

  3. Pingback: Ar ko sākt mājas būvniecību? | Ceļam koka māju!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s