Cik maksā somu māja?

Gribējāt gan zināt? 🙂 Būšu smalkjūtīgs pret SIA “Somu māja” un nerakstīšu internetā konkrētas cenas, jo tas var maldināt cilvēkus – katram kā nekā ir savas prasības, un nianses, detaļas var cenu padarīt tādu vai citādu. Katrā ziņā mēs neizvēlējāmies materiālus un tehniku pēc principa “visu lētāko”, bet ļoti domājām, vai būsim ikdienā ar dzīvi apmierināti. Tā vietā, lai publicētu mūsu izvēlētā “Somu mājas” modeļa un tā detaļu cenu, noderīgāk būtu parādīt, kā veidojas mājas būvniecības izmaksas vispār. Noskaidrot “Somu mājas” komplekta cenu ir vienkāršāk par vienkāršu, bet paredzēt visas pārējās izmaksas ir krietni grūtāk. Diagramma2“Somu mājas” vai citu rūpnieciski ražoto māju gadījumā jāņem vērā, ka arhitekta pakalpojumi maksās salīdzinoši maz, jo arhitekts projektu jau ir izstrādājis rūpnīcā un atliek to tikai personalizēt pēc klienta vēlmēm. Arī zemi Rīgā mēs iegādājāmies par ļoti labu cenu, citā gadījumā šī diagrammas iedaļa varētu būt arī lielāka.

Tehnikai ir aizgājis diezgan daudz naudas, jo izvēlējāmies māju sildīt ar zemes siltumsūkni, siltumakumulējošā un dizainiskā ziepjakmens krāsns ir no Tulikivi, kas arī ir vairāk investīcija mājas labsajūtas radīšanai, nevis parasta malkas krāsns. Tāpat santehniku, virtuves tehniku un virtuves iekārtu meklējām tādu, kas patīk, bet, protams, izvērtējot cenu.

Diezgan liels pārsteigums bija par bruģēšanas un sētas ierīkošanas izmaksām, ar tām agrāk nebiju rēķinājies, nebiju papētījis tirgu. Vārtus izvēlējāmies automātiskos, bīdāmos, palaimējās arī, ka sēta gar ielu nav pārāk gara. Bruģa laukumu klājām minimālo, kas mašīnu novietošanai un apgriešanai būtu ērts.

Salīdzinot ar lielajiem darbiem, desmiti un simti eiro, ko nākas samaksāt par sīkākām ikdienas vajadzībām un dokumentu noformēšanu (piem, zemes reģistrēšanai Zemesgrāmatā), izrādās neliela daļa no kopējām izmaksām.

Advertisements

16 Comments

 1. Atjaunoju diagrammu, kurā tagad atsevišķi parādīta rūpnieciski ražotā mājas karkasa (ar montāžu) cena un būvniecības komplekta (visu pārējo darbu “līdz atslēgai”) izmaksu daļa. Ir cilvēki, kas pērk tikai rūpniecības kompleksu un pārējos darbus uzņemas darīt paši, tādēļ ieviesu šādu sadalījumu diagrammā. Katrā ziņā jāsaprot, ka rūpniecības komplekta montāža aizņem dažas nedēļas, bet pārējie darbi ir ilgstošāki, prasa dažādu speciālistu piesaisti, ir jāizvēlas materiāli, vārdu sakot – būvniecības process prasa laika ieguldījumu. Tomēr Somu Mājas apakšuzņēmējam darbi iet salīdzinoši raiti.

 2. Sveiki!

  Gandrīz katru dienu braucu garām šai mājai un esmu sekojis līdzi celtniecības gaitai no pašiem pirmssākumiem! 😀

  Plānojam būvēt arī savu māju (būtībā, tepat kaimiņos). Šobrīd vēl esam materiāla izvēles priekšā → koka karkass vai bloki.

  Varbūt vari padalīties ar kaut kādām precīzākām kalkulācijām? Cik sākumā plānojāt, cik beigās tas viss izmaksāja. Būtu baigi noderīgi!

  Zemāk norādu savu e-mail, tad varam caur to komunicēt!

  Paldies!

 3. Nu es neredzu nekādu jēgu no pilnīgi neko neizsakošas diagrammas!
  Vismaz m2 izmaksas varēji minēt…

  Kad es plānoju savas mājas celtniecību (3 gadi atpakaļ) un salīdzināju izmaksas – es nespēju atrast nevienu argumentu par labu koka karkasa māju!
  Sarēķinot karkasa mājas izmaksas viņa nekādi neiznāk lētāka kā mūrējot no blokiem, atkarībā no variācijām pat dārgāk!
  Attiecībā uz termiņiem – liekot no gataviem paneļiem karkasu var uzcelt pāris nedēļas ātrāk, kā mūrējot no blokiem, bet vai tas ir principiāli???
  Karkasa mājas gadījumā (īpaši ja kā siltinājumu izmantojam samaltu makulatūra ar skaisto nosaukumu “ekovate”) iegūstam ļoti ugunsnedrošu māju – ja deg, tad uzreiz līdz pamatiem – pilnīgi bez variantiem! (Tik jumts arī jāizvēlas degošs, lai mazāk drazas pēc tam jānovāc! 😀 😀 😀 )

  Un arī būvējot karkasa māju LV lētāk sanāk būvēt koka konstrukciju uz vietas, ne no gataviem paneļiem.
  Tie paneļi ir domāti valstīm, kur ļoti dārgs darbaspēks. BEt Lv pērkot somu māju – tīri pārmaksa un nekas vairāk!

  • Necentīšos strīdēties ar kārtējo anonīmo lielībnieku. Pateikšu vien to, ka mērķis nebija izvēlēties pašu lētāko tehnoloģiju vai materiālus, kas ugunsgrēkā tāpat atstāj vien nederīgus, nojaucamus mūrus (te jāpiebilst, ka ne jau karkass, reģipsis, akmens vate vai sienas sāk ugunsgrēkā degt, bet aizkari, mēbeles u.c., kas nodedzina visu pārējo). Mērķis bija izvēlēties ērtu projektu un būvniekus ar pārbaudītu, nevainojamu kvalitāti. Latvijā lielībnieka minēto LĒTO darbaspēku atrast var, bet daudz grūtāk ir atrast LABU darbaspēku, kas ceļ ar zināšanām un sapratni, nevis ar mēģinājumu-kļūdu metodi. Kopumā Latvijas būvnieku kvalitāti var raksturot kā ļoti sliktu, bez izglītības. Lai atrastu labus būvniekus privāti, vajag ļoti daudz veiksmes.

 4. Paldies par interesanto ieskatu izmaksās un blogu kopumā! Mēs esam būvniecības procesa sākumā, arī izvēlējāmies Somu Māju un lielā mērā pateicoties šim blogam, jo mūsu vajadzības un priekšstats par kvalitatīvu māju ļoti sakrīt ar jūsējo! Lai lieki netērētu laiku tirgus izpētei, esam pat nolēmuši uzrunāt arī “Jūsu” sētas un bruģa licējus 🙂 Katrā ziņā ir tiešām derīgi paskatīties arī senākus ierakstus, kas aptuveni liecina par to, kas mums priekšā. Uztaisīsim arī līdzīgu diagrammu, varbūt no tās izkristalizēsies arī kaut kas, kas mums nav vēl iebudžetēts.

 5. Man arii ir Somu maja 140m2 1st. Vispar sie saliidzinaataji kursh leetaak var iet iesaaliit… Tad jau uzcel maximaa pirktu telti pa 2eur un laimiigs bljauj ka tev visleetaak 🙂 Somu majas gadijumaa es skaidri apzinajos par ko maksaaju… Karkasa gadiijumaa – maksaaju par Somu garanteetu augstu kvalitaati. “Simts namu” buuveeto pamatu gadiijumaa- izmaksaaju Ainaaram, Ineses (somu majas ipasnieces) bralim kaadu jauku celjojumu, tapeec no taalaakas sponsoresanas atteicos. Man taa izdevumu dalja ir savadaaka, jo arpuskarkasa izdevumi (taa kaa iznjemot pamatus nebuveja simts nami) nebija tik lieli… Inzenierkomunikacijas ir ljoti noziimiiga un ne leeta poziicija, bet taa tiesi ietekmee dzivosanas komfortu un sevi atpelna talaakajos ikmenesa rekjinos… Neredzeeju ventilaaciju Juusu projektam… Bez piespiedu ventilaacijas vasaraas buus nepatiikami…To ieteiktu obligaati… Man ir gaiss-udens SS+kamiins+siltas gridas. Ziemaa 80-100eiro/men

 6. Un tam pirmajam komentetaajam: esmu dzivojis gazbetona bloku majaa un arii somu karkasa majaa. Argumenti vienkarsi:gazbetons-arhaiska tehnologjija kura lenaam izmirst… Uzcelt leetaak? Iespeejams, bet ne uztureet. Cik liela starpiiba savaaksies ikmeenesa paarmaksaas? Gazbetonam arii ir ljoti svarigs tehniskais izpildijums mureejot: aukstuma tiltinji, pareizas suves, siltinajums… Ar ko Latvijaa ir problemas. Par Latvijas karkasnieceem esmu dzirdejis atsauksmes: gan par vates daudzumu, gan par kosnes mitrumu un kvalitaati-90% negatiivi. 1 vai 2 razotaji var daudz maz nodrosinat nemainigu kvalitati, bet tie projekti mani nespeja ieintereseet…Somu maajaas ir ideals pakojums, ideali logi un durvis kas pareizi nosiltinot beninus dod ljoti labu siltumnoturibu. Maja ir vienkarsi ideala un ljoooti ekonomiska…

 7. Paldies par interesanto blogu! Saprotu, ka nevēlaties teikt konkrētas summas cik izmaksājis. Man toties interesētu mazliet citādā rakursā izmaksu tēma.

  Kā domājat cik daudz no visām izmaksām būtu iespējams “atlikt” un neveikt pilnībā uzreiz. Skaidrs, ka pagalma labiekārtošana ir atliekama un nav tieši saistāma ar būvniecību, tāpat arī ar mēbelēm, kuras var lēnām piepirkt klāt pēc vajadzības. Virtuves tehniku un iekārtu pieņemu, ka var nedaudz atlikt.

  Līdzīgi arī ar iekšdarbiem – cik daudz ir tiešām nepieciešamība, ka visu veic ar ražotāju un mājas uzstādītāju saistītie meistari? Pašam, protams, grūti daudz ko izdarīt, bet ja ir teiksim pazīstams labs meistars, kurš iespējams to varētu izdarīt lētāk?

  • Es tagad par otro stāvui rakstīšu, jo tas ir pēdējais, ko taisījām. Bija tāda doma – darīt daļu darbu pašam. Neflīzēt vannasistabu. Nelikt durvis, vismaz ne visas. Pašiem špaktelēt un krāsot. bet tāmi Simts Nami uztaisīja gana pievilcīgu, nolēmām – ja jau taisa, lai uztaisa visu līdz galam. Virtuves iekārtu gan, kā redzat, neesam ierīkojuši, pat nosūcēja caurule nav pievilkta. Virtuvei paredzēto telpu pagaidām var izmantot citādāk, skatīties TV kaut vai.

   Par visu māju kopumā – var vienu vannasistabu uztaisīt, otru pagaidām atlikt utml. Tas ļoti individuāli, cik lielas katram vajadzības un pacietība – paciesties pagaidām, kamēr nauda iekrājas. Ar darīšanu pašam, manuprāt, jāuzmanās, ja vien neesi pats labs meistars ar vajadzīgo aprīkojumu. Var sanākt, ka pašam sapirkt vai noīrēt mehānismus un papildaprīkojumu sanāk neizdevīgāk nekā pasaukt meistaru, kam viss nepieciešamais jau ir, kā arī darbu izdarīs daudz ātrāk. Tai pašai sienu/griestu špaktelēšanai ir nianses, kas jāzina un jābūt rokai piešautai, lai pēc tam nekas neplaisā utml.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s