Karoga masts

IMG_5018

Lai gan karoga masta uzstādīšana ir patriotisks solis, meistars, kurš darbu veica, neprata neviena vārda latviski. Te nu jāsaka, ka bija arī cita, latviešu firma, kas piedāvāja līdzīgu cenu, tomēr mani nokaitināja e-pastu ignorēšana, turklāt vēl putrošanās pašiem savās cenās. Izvēlējos firmu, kas uz jautājumiem atbild ātri un kam ir skaidrs piedāvājums.

Saka, ka karoga masts nedrīkstot būt augstāks par mājas kori, drīzāk labāk, ja tas ir zemāks. Mūsu gadījumā zemāk kā 6 m nevarēja, jo mājas kore ir 6 m augsta, bet par 6 m īsāku karoga mastu nepieļauj likums. Karoga masts gatavots no stikla šķiedras, kas, atšķirībā no metāla mastiem, nedeformējas stiprā vējā. Komplektā iegādātais karogs gan varēja būt no skaistāka materiāla (izskatās ļoti sintētisks), bet gan jau ar laiku nomainīsim. IMG_5003Kādēļ izvēlējos uzstādīt mastu, samaksājot vairāk naudiņas nekā par parastu karoga kāta turētāju pie mājas? Pirmkārt, patriotisma pēc. Karoga masti rada labu iespaidu par mājām un apkaimi. Otrkārt, ērtības labad, lai karogs stāv mastā nepārtraukti un nav jācilā augšā-lejā pie mājas fasādes noteiktos diennakts laikos un noteiktos datumos, turklāt vēl aizņemot daudz vietas mājā. Tad nu – lai labi plīvo!IMG_5071

Advertisements

12 Comments

  1. Paldies par blogu. Saprotami izklāstīts katrs solis un aizķeršanās. Pirms divām dienām kļuvu īpašniece zemes gabalam Bierinos. Ķeršos klāt elektrības jautājumam….

  2. Aiga, paldies un sveicam kaimiņos! Gan jau tiksimies talkā vai kādā citā Bieriņpasākumā!

    D, Domāju, ka iedeva gan. Atlaides, ja ir, tad ir tīri simboliskas. Nekas “zem letes” un speciāli mums netiek slēpts kā Padomju laikos 🙂

    • Par māju vai karoga mastu? 🙂 Abiem ne vainas, nekādas problēmas nav parādījušās, esam ļoti apmierināti.Koka apdare ir patīkama. Baltā krāsa uz terases jau nedaudz nosmērējusies no celtniecības putekļiem un pagalma zemes putekļiem, pirms saauga zālājs, tas tāds mīnuss, bet dabiski, ka koka apdare ar laiku jāpārkrāso.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s