Vecā žoga nomaiņa

Vispirms jāsāk ar iemeslu, kāpēc bija jānomaina žogs ar kaimiņu. Daudzi vecie stabi bija izgāzušies vai grasījās izgāzties, pats žogs arī bija sen sarūsējis un salāpīts ar dažādiem pabriesmīgiem, rūsas saēstiem posmiem, kas daļēji balstījās uz mežoņu plūmju stumbriem. Turklāt vecais žogs atradās nevis uz gruntsgabalu robežas, bet apmēram 40 centimetrus iekšā mūsu gruntsgabalā. Tomēr noteicošais apstāklis bija neestētiskais skats. Te viena bilde no vecā žoga:

DSC_0416

Izdevās vienoties ar kaimiņu, ka viņš ar saviem spēkiem un līdzekļiem demontēs veco žogu un utilizēs būvgružus, bet mēs uzliksim jauno (jāpiebilst, kaimiņš īsti nebija ieinteresēts neko mainīt, tā ka prieks kaut vai par šādu izmaksu un pūļu sadalījumu). Apzināju dažas žogu firmas un sapratu, ka nav vērts maksāt firmai par žoga uzstādīšanu, jo šāda veida žogs, bez vārtiem, ir salīdzinoši vienkārši uzstādāms. Materiālus pītajam žogam iegādājāmies no Latvijas ražotāja SIA “Žogu fabrika”, kas gan konsultē, gan dod līdzi instrukciju par žoga uzstādīšanu.

DSC_1078

Kad kaimiņš bija nojaucis veco žogu, pirmais, kas bija jādara – jāizzāģē vecie mežoņu krūmi, kas pirms tam bija auguši žogam cauri krustu šķērsu. Turklāt žoga līnija arī bija jāpārceļ uz īsto gruntsgabalu robežu, kā dēļ nācās izzāģēt vairākus krūmus uz jaunās līnijas. Lūk, kā mums gāja, ieguvām milzīgu kaudzi ar vecajiem krūmiem:

DSC_1067

Pēc mērnieka ierādītajiem punktiem novilkām auklu, kur jāiet jaunajam žogam. Stabu vietas rakām ar speciālu zemes urbi. Mūsu urbim diametrs bija 10 cm, bet Žogu fabrika iesaka urbt ar 20 cm diametra urbi, lai nav jāurbina platāka bedre. Bedre jāurbj 80 cm dziļumā, bet stabs jābetonē 50 cm dziļumā (vismaz tas attiecas uz 1,5 m augstu žogu).

Ik pēc 25 m jāiebetonē arī vertikālā staba atsaites stabi. Lai nebūtu jāgādā grants un jārēķina vajadzīgās grants daudzums, betonēšanai izmantojām gatavo betona maisījumu “klons” Sakret BE, kas 40 kg iepakojumā izmaksā gana lēti. 40 kg klona maisījumam jāpiejauc daži litri ūdens, jāsamaisa un betons gatavs:

DSC_1076

Pēc pāris dienām betons ir sacietējis un var turpināt darbu. Pītais žogs tiek stiprināts nevis pie stabiem, bet pie metāla stieplēm, ko nostiprina pie stabiem un nospriego. Zemāk redzamas nospriegotās stieples:

DSC_1211

Beigās stieplēm tiek piestiprināts pītais žogs. Rezultāts redzams zemāk. Ja arī tas nav pats elegantākais variants, tad tomēr daudz skaistāk nekā bija iepriekš, turklāt izmaksu ziņā 50 m žogam var iekļauties dažos simtos eiro (firma to pašu darītu par divas, divarpus reizes augstāku maksu).

DSC_1270

 

Advertisements

1 Comment

  1. Pingback: Šķūnītis | Ceļam koka māju!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s