Atklāta sūdzība Nilam Ušakovam par regulāri nenopļautu zāli 120 cm garumā

Nilam Ušakovam

Rīgas Dome

Rātslaukums 1, LV-1539

 

Kopijas:

Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija

Eduarda Smiļģa iela 46

Rīga LV-1002

 

SIA “Biznesa augstskola Turība”

Graudu iela 68, Rīga, LV – 1058

 

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš”

Gogoļa iela 3

Rīga LV – 1547

 

Mārtiņa Kāļa

XX ielā XX

Rīga LV-10XX

sūdzība.

A. god. Nila Ušakova k-gs!

2013.g. vasarā mūsu ģimene iegādājās zemes īpašumu XX ielā XX, bet mūsu radinieku ģimene blakus gabalu YY ielā YY. Zeme pirms tam piederēja DnB bankai, kas to nebija kopusi. Jau pāris nedēļas pēc zemes iegādes gan mēs, gan kaimiņi saņēmām paziņojumu par naudas soda piemērošanu, jo zāle zemesgabalos pārsniedz pieļaujamo garumu – 20 cm, un uzaicinājumu ierasties uz pārrunām Pārdaugavas izpilddirekcijā darba laikā. Zāli nopļāvu un, kavējot savu darbu, uz pārrunām ierados un panācu, ka soda nauda man nav jāmaksā. Savukārt kaimiņi bija ārpus valsts, uz pārrunām nevarēja ierasties un samaksāja naudassodu.

Tomēr es ievēroju, ka Rīgas Domei piederošajā zemesgabalā gar XX ielu arī zāles augstums regulāri stipri pārsniedz 20 cm – to novēroju gan 2013., gan 2014., gan 2015. gadā, tādēļ, kad līdzīga situācija atkārtojās arī 2016. gadā, es rakstīju sūdzību Twitter, adresējot to @RigasDome un @VAS_LDz (Latvijas Dzelzceļš, jo arī tā gruntsgabalu, acīmredzot, uz līguma pamata, vienmēr nopļauj Rīgas Dome). Zemāk 2016. gada sarakste:

 

Mārtiņš Kālis‏ ‪@Martins_Kalis 22 May 2016

. ‪@RigasDome Jums būs sods par pus metru garu nātru audzēšanu ielas malā pretim XX ielai XX? Tuvāk sliedēm ‪@VAS_LDz ‪pic.twitter.com/eIV5CoCxNX

DSC_0628

 

Rīga.lv

‪@RigasDome 23 May 2016

Replying to ‪‪@Martins_Kalis ‪‪@VAS_LDz

Sveiki, lūgsim Administratīvo inspekciju šo vietu pārbaudīt.

 

Mārtiņš Kālis‏ ‪@Martins_Kalis 1 Jun 2016

. ‪@RigasDome Jūsu zāle pie XX ielas XX jau ~85cm, kad pirms 10d ziņoju, bija 50cm. Naudassodu kādam uzlikāt vismaz?

DSC_0709

 

Rīga.lv

‪@RigasDome 2 Jun 2016

Replying to ‪‪@Martins_Kalis

Sveiki, līdz 10.06. zāle tiks nopļauta.

 

Mārtiņš Kālis‏ ‪@Martins_Kalis 9 Jun 2016

. ‪@RigasDome solīja līdz 10.06 nopļaut zāli XX ielā, kas h=120cm briedina sēklas. Rīt termiņš! ‪@nilsusakovs

DSC_0864-2

 

Rīga.lv

‪@RigasDome 10 Jun 2016

Replying to ‪‪@Martins_Kalis ‪‪@nilsusakovs

Diemžēl tehnisku iemeslu dēļ tas tiešām nav izdarīts. Atvainojamies. Līdz nākamās nedēļas sākumam zāli nopļaus.

 

Mārtiņš Kālis‏ ‪@Martins_Kalis 9 Jun 2016

Kad ‪@RigasDome un ‪@nilsusakovs sāks respektēt RD saistošos noteikumus, ka zāle nedrikst pārsniegt 20cm! XX ielā regulāri aug ap metru

 

ATBILDI UZ ŠO JAUTĀJUMU NESAŅĒMU!

 

Tālāk publicēju šī gada (2017) saraksti ar Rīgas Domi Facebook portālā:

Zale_26_maijs

Lai gan tika solīts pļaut jūnija sākumā (kad tāpat jau sen nokavēts un viss pamatīgi aizaudzis), šodien, 16. jūnijā (piektdienas vakars) zāle joprojām nav nopļauta (tiesa, pretim mūsu pašu zemesgabaliem mēs negaidām un pļaujam paši, jo kauns no ciemiņiem, ka tādas nātres kuplo durvju priekšā). Lūk, tikko uzņemtās fotogrāfijas, kurās redzams, ka zāles garums tāpat kā pagājušogad ir sasniedzis 120 cm un pat vairāk:

DSC_3710

DSC_3711

Nofotografēju arī situāciju sliežu otrā pusē, pie Dīķa ielas, blakus biznesa augstskolai Turība. Ja XX ielā vismaz dažas reizes pa vasaru kuplās nezāles nopļauj, tad pie Dīķa ielas, šķiet, NEKAD neesmu redzējis nopļautu zāli, tā vienmēr ir bijusi neliela cilvēka augumā! Tā kā šī situācija skar arī augstskolas Turība apkārtējo vidi un augstskolas prestižu vietējo un daudzo starptautisko studentu vidū, nosūtu šīs vēstules kopiju arī Turības vadībai, kā arī Pārdaugavas izpilddirekcijai un Latvijas Dzelzceļam.

DSC_3716

DSC_3717

DSC_3718

Mani IEROSINĀJUMI:

 • Tā kā atkārtotas sūdzības Rīgas Domei nenoved pie rezultāta (proti, lai zāles garums nepārsniegtu 20 cm, nerunājot par 120 cm un vairāk!), ierosinu minētās vietas iekļaut augstākas prioritātes apkopjamo teritoriju sarakstā, kurām tiek pievērsta lielāka uzmanība.
 • Pļaušana ir jāsāk jau maijā, pirms strauji augošās nezāles sasniedz 20 cm, nevis pirmsjāņu nedēļā kā tas dokumentāli fiksēts pagājušogad un šogad.
 • Lai padarītu šo zaļo zonu apkopšanu vieglāku un nebūtu tik bieži jāpļauj, gar XX ielu (un, ja iespējams, arī Dīķa ielu) vienkāršs risinājums būtu iesēt lēni augošu zālienu, kas, regulāri pļaujot, ar laiku nomāktu tur augošās nezāles. Uzsveru, ka tas neprasītu lielas investīcijas, jo zāliens būtu jāiesēj tikai 50m posmā iepretim XX ielai XX, jo pretim dzelzceļa stacijai “BA Turība”, XX ielai XY un YY ielai YY (pēc privātas iniciatīvas, ar privātiem līdzekļiem!) jau ir iesēts un iekopts zāliens.

Nobeigumā uzsveru, ka XX iela šajā vietā nav vis Rīgas nomale, ko varētu atstāt aizmirstībā, bet gan Rīgas un Mārupes – divu pilsētu robeža. Mārupe ir noasfaltējusi visas tuvākās ielas, tā ka šī apkaime it nemaz neatgādina nomali, vienīgi tās 120 cm nezāles Rīgas pusē par to liek domāt. Tāpat arī augstskolas “Turība” apkārtējai videi būtu jābūt šāda līmeņa starptautiskas iestātes cienīgai, nevis nātrēs un suņuburkšķos ieaugušai.

Aicinu vai nu ievērot Rīgas Domes saistošos noteikumus par zāli ne augstāku par 20 cm vai arī atļaut VISIEM Rīgas iedzīvotājiem zāli pļaut tikai tad, kad tā pārsniegusi 120 cm!

Informēju, ka šo vēstuli, nepieminot privātu informāciju, esmu publicējis arī savā blogā https://kokamaja.wordpress.com, kam seko 532 Facebook lietotāji un 20 WordPress blogeri. Tur publicēšu arī Jūsu atbildi un sekojošo rīcību.

Ar cieņu

Mārtiņš Kālis

16.06.2017

P.S. Šeit saite uz nākamo rakstu par turpmākajiem notikumiem.

Advertisements

11 Comments

 1. Jāiet uz municipālo policiju un jāraksta IESNIEGUMS!
  Savādāk viņi to var ignorēt mūžīgi!
  Un jāpierunā lai vismaz 100 privātmāju īpašnieki ar apgrūtinajumiem iet un raksta iesniegumus par 100 dažādām Domes teritorijām.

  • Uzklausīju padomu par ziņošanu Rīgas Pašvaldības policijai. Man pat telefonā bija šīs iestādes aplikācija, kas ļauj ērti paziņot par pārkāpumu. Pēc pāris stundām jau saņēmu e-pastu, ka sākti divi administratīvā pārkāpuma protokoli. Turpmāk laikam tieši šo ceļu izmantošu, jo caur Twitter un Facebook publisko atiecību speciālistiem risināt šādas situācijas galīgi nesekmējas.

   • Es nekādā veidā negribu teikt, ka noteikumi kādam nav jāievēro. Manuprāt, pilnīgi katru pilsētas nostūri uzturēt <20cm zāli ir neracionāli un pilsētai būtu jāizstrādā saistošie noteikumi, kuros iekļautu kaut kāda veida zonējumu. Manuprāt tadas un līdzīgas vietas, kuras Tu esi sabildējis iesniegumam var pilnīgi mierīgi augt ciet un tikt nopļautas reizi gadā uz vasaras otru pusi vai divreiz gadā – pēc jāņiem un rudens sākumā.

 2. Pingback: Kā Rīgas Dome ar mežonīgo zāli cīnījās | Ceļam koka māju!

 3. Lai nopļauj arī to zāli, kas izaugusi pāri galvai pie Tapešu ielas mājām, kur taka caur šiem džungļiem ved uz Radiotehnikas garāžam. Tur jau bail sāk palikt iet krēslā. Kā pa mežu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s