Kā Rīgas Dome ar mežonīgo zāli cīnījās

Vakar, 21. jūnijā beidzot ieradās brigāde, kas pļāva zāli pie mūsu ielas. Diemžēl, tuvāk augstskolai “Turība” Rīgas Dome tomēr nolēmusi audzēt suņuburkšķus. Jāpiebilst, ka par abām šīm vietām biju informējis Rīgas Pašvaldības policiju, kas sastādīja divus administratīvā pārkāpuma protokolus. Rīgas Pašvaldības policijai, starp citu, var ziņot, izmantojot ļoti ērtu telefona aplikāciju:

Android aplikācija

Apple aplikācija

DSC_3791

Mūsu ielā zāli pļāva vairāku cilvēku brigāde. Grāvi (Latvijas Dzelzceļa teritorija) pļāva ar trimeri, pusotrmetrīgo zāli (pašvaldības zeme) ar pļaujmašīnas traktoriņu.

DSC_3775

Tomēr, vēlāk apskatot pļauto teritoriju, izrādījās, ka pļaujmašīna lielu daļu zāles ir tikai nobraukājusi, atstājot vidēji 40 cm garus nenopļautus nezāļu stiebrus, tātad zāle būtībā NAV nopļauta, jo nav īsāka par 20 cm. Ja zāli pļautu laikus, kad tā ir maksimāli 20 cm gara, pļaujmašīna ar darbu tiktu galā, bet tagad teritorija ir vienkārši aizlaista. Zemāk video var redzēt, kā izskatās “nopļautā” zāle, kas būtībā ar steigu būtu jāpļauj vēlreiz.

Turklāt nopļautā zāle ir atstāta turpat, lai gan pašvadības saistošie noteikumi nosaka, ka bioloģiski noārdāmais materiāls (lapas, zāle) ir jāsavāc.

DSC_3790

DSC_3784

Ja pareizi saprotu, kamēr Rīgas Dome nebūs tikusi galā pati ar saviem pārkāpumiem, neviens Rīgas iedzīvotājs sodanaudu par līdzīgiem pārkāpumiem privātās teritorijās nesaņems. Ja tomēr Dome soda cilvēkus par pārkāpumiem, ko pati atļaujas ignorēt, rakstiet sūdzību Rīgas Domei un N. Ušakovam ar atsauci uz šajā blogā publicētajiem rakstiem. Šeit saite uz iepriekšējo rakstu, kurā publicēju sūdzību N. Ušakovam.

Atklāta sūdzība Nilam Ušakovam par regulāri nenopļautu zāli 120 cm garumā

SaveSave

Advertisements

5 Comments

 1. Pingback: Atklāta sūdzība Nilam Ušakovam par regulāri nenopļautu zāli 120 cm garumā | Ceļam koka māju!

 2. Pingback: Latvijas blogāres apskats #79 (19.06.-25.06.). – BALTAIS RUNCIS

 3. Zinu jūsu māju un vienmēr nopriecājos, ka smuki uzbūvēts (un te arī labi aprakstīts). Divi jautājumi:
  1) Vai dzelzceļš ir izturams un kāpēc izlēmāt būvēties tik tuvu? Dzīvoju vairākus kilometrus dziļāk Mārupē, bet pat tur smagos sastāvus naktī dzird.
  2) Vai nav dzirdēts, Rīgai nav plāns tur vispār sakārtot apkārtni? Diezgan pabaismīgi visa tā Turības stacijas apkārtne izskatās, Dzelzceļa iela vispār ir kaut kāds maniakāls veidojums ar mērķi nogalināt pēc iespējas vairāk gājējus.
  Citādi – lai veicas. rekuperatoru tomēr vajadzēja 🙂

  • Par Turības apkārtni (Dīķa ielas dubļu jūru un gadiem nepļauto zāli (dzelzceļa ielas otrā pusē) sarakstos ar RD. Arī RD opozīcijai ši vieta ir zināma un viņi par to komunicē, bet atbilde ir, ka Dīķa iela tajā vietā nemaz oficiāli neesot izbūvēta. Tad jau – lai apzaļumo to vietu un noliek barjeras, lai tur neviens nebraukā, ja jau tā. pasažieru dzelzceļš netraucē it nemaz, smagais – protams, ka ir dzirdams, bet tas nav tik liels traucējums, jo iet jau tikai dažas reizes dienā, kamēr Rīgas Centra iedzīvotājiem vai iedzīvotājiem pie lielām ielām un šosejām troksnis ir nepārtraukti, pats to esmu piedzīvojis. Starp citu, kaimiņu mājā ielikts rekuperators un vasarā konstatēju, ka tas nemaz tā nepalīdz atvēsināt māju (kas man likās, ka būtu labums no rekuperatora). Saule piekarsē un rekuperators nepalīdz. Savukārt ziemā siltuma mums pietiek gan ar mājas energoefektivitāti, gan zemes siltumsūkni, apkurei sanāk tērēt maz (ir atsevišķs raksts un nākamā gada sākumā aprakstīšu arī šī gada apkures patēriņu).

   • Nē, rekuperators neko diži neekonomē un minimāli vēsina vasarā (varbūt tikai, ja pieslēgts siltumsūknis, bet reālā dzīvē tādu neesmu redzējis). Svaigāks gaiss vienkārši. Patiesībā parasti pie metodes “virinot logus” gaisa kvalitāte diezgan strauji pasliktinās tikko kā logs ir ciet. Ok, veiksmi!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s