Pirmajā pārbūves mēnesī paveiktais

Neiedziļinoties detaļās, piedāvāju fotoreportāžu par pēdējā mēneša laikā (kopš rekuperācijas sistēmas izveides) veiktajiem darbiem – mansarda stāvā ielikti logi, nopakotas ārsienas un jumts, ievilkta kanalizācija un ūdens, sagatavota elektrības pievade, kā arī izbūvēta siltā grīda. Darbus tāpat kā mājas sākotnējās būvniecības laikā veic SIA Simts Nami. Darba temps tiešām ātrs, komunikācija ar būvniekiem ļoti konstruktīva.

Pirmajās bildēs redzami Velux jumta logi, kas tika ielikti pirmie – viens koka faktūras, otrs balts, mitrumizturīgs (vannasistabai). Pirmajā bildē var arī labi redzēt bēniņu stāvokli pirms siltināšanas un grīdas izbūves – zem dakstiņiem atrodas kondensāta membrāna, pirmā stāva siltinājumu nodrošina beramā vate, kurai ēkas vidusdaļā uzklāts izretināts dēļu latojums, kas līdz šim nodrošināja bēniņu izmantošanu mantu glabāšanai.

IMG_9246IMG_9253IMG_9258IMG_9264

Terminoloģijā es varētu kļūdīties, bet vienkāršiem vārdiem runājot, konkrētā kondensāta membrāna zem dakstiņiem nav paredzēta, lai tieši zem tās pakotu minerālvati, tāpēc zem membrānas bija jāveido vēdināšanas sprauga. Esot arī tādas membrānas, kam tas nav nepieciešams, bet ne mūsu gadījumā. No speciāliem saplākšņiem tika izveidota tāda kā ārējā “kārba” (ar spraugu no kondensāta membrānas), kurai no iekšpuses tika pakota minerālvate.

IMG_9399

Paralēli šiem darbiem tika ievietoti arī somu tipa koka logi (pasūtīti no SIA Somu Māja) ēkas galos. Logi būtiski atšķiras no Latvijā parasti izmantotajiem ar to, ka ir divviru. Ārējais stikls atrodas alumīnija rāmī, kam ir izcila noturība pret ārējās vides ietekmi, kamēr iekšējā stikla pakete atrodas koka rāmī. Logus jau trīs gadus izmantojam pirmajā stāvā (Somu mājas tiek ražotas rūpnīcā ar jau iestrādātiem šāda tipa logiem) un ar to funkcionalitāti un siltuma noturību esam ļoti apmierināti.

Pirmajā bildē var arī redzēt plēvi, ar ko tiek izolēta pilnīgi visa iekštelpa, spraugas aizlīmējot ar speciālu līmlenti. Mērķis – lai nekur netiktu cauri gaiss.

 

IMG_9750

IMG_9748IMG_9742

Tikmēr otra loga vieta ir gan sagatavota, bet pats logs vēl nav ielikts, jo caur frontonu tiek augšstāvā nogādāti būvmateriāli – vate, reģipsis.

IMG_9756

Kad sienas un griesti nopakoti ar vati un izolēti ar plēvi, tiek izbūvēta siltā grīda, kas šajā gadījumā tiek veidota no četrām reģipša kārtām. Apakšā tiek klāts cietais grīdas reģipsis, tad pa virsu divas parastā reģipša kārtas, kurās izfrēzē gropes siltās grīdas caurulēm.

IMG_9680

Darbs neaizņēma daudz laika – vienas dienas laikā meistars izfrēzēja gropes (augšējais attēls), nākamās pus dienas laikā izvilka caurules (apakšējie attēli).

IMG_9697

IMG_9702

Kad caurules ieklātas, gropes aizpilda ar flīžu līmi, un ar to pašu flīžu līmi pielīmē augšējo, noslēdzošo cietā reģipša kārtu. Zemāk redzams jau gala rezultāts – augšējais cietā grīdas reģipša slānis.

IMG_9724

Kāpņu ailē no sāniem labi redzams viss grīdas “pīrāgs” – četras reģipša kārtas. Apakšējā un augšējā (pielīmēta ar flīžu līmi) ir cietā kārta, bet pa vidu divas parastās, kurās iefrēzētas un ieklātas siltās caurules.

IMG_9727

Tas arī pagaidām viss – tuvākajā laikā notiks sienu un griestu izšūšana ar reģipsi, elektrības vadu vilkšana un starpsienu izbūve.

11 Comments

  1. Baigi labā ideja ar reģipšiem ieklāt apsildāmo grīdu. Es savai mājai lauzu galvu kā uz koka pārsedzēm ieklāt. Vēl bija jautājums par siltumsūkni. Kādi bija izvēles kritēriji? Man būs siltums caur zondēm. Daļa pa pagājušo gadu saborētas, nav lēts pasākums, zemes placis nav liels. Naudā sanāca kā gāzes pieslēgums.

  2. Sveiks! Paldies par lielisko ieskatu! Man ir jautājums – vai un kā esi pārliecinājies, ka caur augšējā reģipša kārtu un tam virū uzklāto segumu caurplūstošā siltuma daudzums būs pietiekošs, jebšu lielāks, par to kas aiziet caur jumtu, siemām un logiem. Vai vienkāršāk sakot – nebūs auksti? Siltumsūknis taču lielu temperatūru apsildei netaisa, man ziemā, kad ārā ir mīnus 10, grīdas apkurē iet 32 grādi. Bet tas ir betonā ar siltās grīdas piedevu, un virsū ir siltumvadošs lamināts – telpās attiecīgi 23 grādi. Bet reģipsis, cik saprotu, slikti vada siltumu.

    • Sveiki, Linard! Vakar aprēķināju enerģijas patēriņu pēc otrā stāva izbūves, kurā ir reģipša siltās grīdas. Par to ieliku jaunu bloga ierakstu. Secinājums, ka apkure ne mazāk ekonomiska kā pirmajā stāvā, kur ir betona grīda. Arī pēc sajūtas ir silti otrajā stāvā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s