Nupat meistars piestiprināja grīdlīstes, ar ko arī Simts Namu iekšdarbi ir pabeigti (fasādes pusē vēl logu ailes apdarinās), varam sākt ievākties! Par kāpnēm būs atsevišķs ieraksts, jo tur vēl palicis dažas līstes pielikt. Kā redzat bildēs, durvis nācās pasūtīt pie galdnieka (Jānis Lācis, tel. 29454256), jo griestu slīpuma dēļ durvīm sanāk augšpusē “nošķelts” stūris. Bet jāsaka, ka griestu augstums neliekas problēma. Mans augums ir 1,83 m (griesti 2,30m), varu staigāt brīvi, un arī psiholoģiski/optiski baltais krāsojums padara telpu pietiekami plašu, neuzbāzīgu. Uz grīdas – līmēts trīsslāņu koka parkets. Vidustelpā, kur ir jumta logs un rekuperācijas iekārta, ir iespējams iebūvēt virtuves iekārtu (rekuperators sanāktu tajā iekšā, tas arī papildus slāpētu skaņu) ar visām virtuves iekārtām. Zem jumta loga var novietot nelielu pusdienu galdu. Arī vannasistabā ir jumta logs, kas vienlaikus paaugstina griestus virs vannas, lai varētu brīvi stāvēt. Par platību runājot, pirms pārbūves bēniņos bija 50 kvm, bet tagad sienu dēļ platība ir mazliet mazāka – jāskatās, cik sarēķinās kadastrālajā uzmērīšanā. Atzīšos, kad šeit vēl bija tumšie, aukstie bēniņi (skatīt bildi zemāk), likās, ka pēc pārbūves liksies ļoti šauri, bet rezultāts rada pavisam citu iespaidu – gluži kā papildus dzīvoklītis ar divām guļamistabām, vannasistabu, garderobi (skapi) un virtuvi. Tā arī tas bija domāts, jo augšstāvā dzīvos bērni.
Samērā saspiesti, vismaz bildēs izskatās
Tas ir relatīvi. Māja jau kopumā arī diezgan kompakta, bez augstajiem griestiem un milzu istabām. Tā ka kontekstā ar pirmo stāvu ir ļoti pieņemami.
Cik izmaksā šāds prieks m2? Nav pieredze ar firmas piesaistīšanu, parasti visu daram paši, lēnā garā.
Precīzas firmas tāmes nevaru atklāt, tās var uzzināt individuāli savam projektam. Viss pēc standarta izcenojuma, bez atlaidēm. Bet ko varu teikt, ka šādi izbūvēt bēniņus tiešām sanāk daudz izdevīgāk nekā uzbūvēt pirmo stāvu tādā pašā platībā. Jo viss taču jau ir – pamati, jumts, komunikācijas pievilktas, apkures iekārta ir, tikai “jāierāmē” tas viss papildus “rāmītī”.
Kāpēc jumta loga apakša nav vertikālā līmenī ar sienu? Tagad tur mistiska 5cm ‘trepe’. Loga augšas ailu saprotu fiziski nav varēts pareizi izbūvēt. Sev no jauna būvējot jau var pievērst tādām lietām uzmanību imo.
Es saprotu, ka šāds siltās grīdas iestrādes veids bija slodzes ierobežojuma dēļ. Kā šādai grīdai ir ar siltuminerci? Cik ilgi uzsilst, cik ātri atdziest?
Neesam veikuši tādus novērojumus. Kad bija sals, siltums augšstāvā bija ļoti labs, pat vajadzētu paregulēt uz leju kolektorā, jo droši vien vēl no pirmā stāva arī ceļas augšā siltums.