Karkasa montāža, pirmā diena.

Atzīšos, saviļņojošs brīdis – ieraudzīt pirmās mājas aprises dabā (ja neskaita pamatu kontūras, kas redzētas līdz šim). Tādas nu izskatās karkasa konstrukcijas, kad tiek liktas kopā. Sienas ir saražotas gatavas, ar jau ieliktiem logiem. Tām pamatā ir koka karkass, kas pildīts ar 25 cm biezu akmens vati, iekšējo kārtu veido reģipsis, bet ārējo – speciāls, patentēts materiāls (bildēs tas redzams melns). Durvis, ko izvēlējāmies, atradām bildēs no Omatalo mājām, kas celtas Somijā, Latvijā parasti Somu mājām durvis ir ar kvadrātveida lodziņiem, bet tas, protams, ir klienta ziņā, ko izvēlēties. Protams, šis ir tas brīdis, kad noteikti jānoorganizē arī apsardze, lai daļai materiālu “nepieaugtu kājas”, mēs šo jautājumu  esam atrisinājuši ar apsardzes firmas palīdzību. 

WP_20140826_002

WP_20140826_004

WP_20140826_006

7 Comments

  1. Cik m2 māju (kuru projektu)uz cik m2 zemes būvējat? Mēs ar plānojam 1stāvu Somu Māju,bet nevaram saprast par optimālajiem m2,lai būtu ērti gan iekšā,gan ārā. P.S. Durvis ļoti glītas,jau gribas noskatīt!

    • Zeme ir 1300 m2, pēc lielāka gabala pilsētā neredzu jēgas, tikai lieks zemes nodoklis un liela ļaušana un kopšana. Māja skaitās vienstāva, pirmajā stāvā ir 113 dzīvojamie kvadrātmetri, t.i. dzīvojamā istaba, virtuve, trīs guļamistabas, lielā vannasistaba, mazā dušas telpa/tualete, drēbju garderobe un saimniecības telpa. Bet mēs izvēlējāmies augstās jumta kopnes, lai varētu arī nelielu mansarda stāvu izbūvēt vēlāk, kur sanāktu papildus 50 kvm, divas guļamistabas, katra savā mājas galā. Jā, durvis vajag parādīt pārdevējam bildē, gan viņš zinās. Manuprāt, ši māja, ja būvē tikai pirmo stāvu, ir ideāla 1 bērna ģimenei (tad pietiek istaba darba kabinetam), 2 bērnu ģimenei arī labi, katram būs istaba, bet nebūs atsevišķa kabineta. 3 bērnu ģimeni plānojot vajadzētu arī to mansarda stāvu (vai otro stāvu), lai katram bērnam sanāk pa istabai. Vēl, runājot par kvadratūru, Latvijā ir populāri celt mājas tikai sākot no 200 kvm un uz augšu, bet Skandināvijā pārsvarā ceļ mazās mājas, jo tās ir daudz ekonomiskākas. Mazāks īpašuma nodoklis, apkure, apkope.

  2. Paldies par komentāru! Apdomāsim arī šādu opciju,jo šķiet,ka vajadzētu ap 140m2,bet uz 1300 (mums arī) varbūt tas ir par daudz 1stāvu mājai. Mums ir līdzīga doma,nekādi 200m2,gribas skandināviski funkcionāli!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s